Fortitude - Vysvětlení Pokročilých technik

7. září 2013 v 11:34 | Silas Chiram |  Disciplíny - nové zpracování
Pokročilé techniky I


Personal Armor (Osobní brnění)
Nidko není rád, když je udeřen (případně střelen, či probodnut) dokonce ani Rodní. Nejjednodušší způsob, jak zajistit, aby jeden nebyl zasažen opakovaně, je vzít zbraň útočníkovi a rozbít ji. A tady nastupuje na scénu Osobní brnění. Toto uplatnění Fortitudy způsobí, že vše co udeří Rodného, se roztříští při kontaktu. I když tato nadpřirozená tvrdost masa způsobí roztříštění zbraně, tak zbraň stále udělí zranění, jako by se útok povedl. Očarované zbraně bývají proti roztříštění odolné.

Sensory Shield (Smyslový štít)
Rodný, který užívá tuto schopnost nadpřirozeně zocelí svoje smysli proti zraňujícím zásahům. Upír nemůže být oslepený reflektorem, pepřovým sprejem ani náhlou explozí záření, nebo ohlušen zvuky výbuchů a dokonce i jeho schopnost překonávat bolest je vylepšena. Jejich oči, uši, nos a otevřené rány září tajuplným světlem, když je tato schopnost aktivní.

Stand Against All Foes (Stůj proti všem nepřátelům)
S touto schopností může upír může umístit svá chodidla pevně na zem a ujistit se, že s ním nepohne nic slabšího, než je on sám. Dokonce, i když do něj vrazí plně ozbrojený rytíř, nebo když se na něj vrhne běsnící vlkodlak, tak jej to nesrazí k zemi a ani o kousek se nepohne. Tato síla byla proslavena Ventrue rytířem Johanem Kriegsmeisterem, válečníkem ve službách lorda Jürgena. Tomu se často stávalo, že byl odvržen proudem boje ze své pozice. Díky této schopnosti však dokázal uhájit svoji pozici a často působil jako bodyguard.


Pokročilé techniky II


Armor of Kings (Brnění králů)
Tato dovednost umožňuje Rodnému, aby byl nebezpečný svým nepřátelům, aniž by musel útočit. Jeho tělo se stane tak tvrdým, že cokoliv jej udeří se může rozbít při kontaktu s ním. Jakýkoliv útok na uživatele Brnění králů se setkává s neúspěchem, jak se zbraně tříští a kosti lámou. Magické zbraně bývají proti tomuto efektu odolné. Při neozbrojeném útoku pěstí hrozí zlomení zápěstí, při kopnutí vymknutí kotníku a při pokusu o kousnutí uživatele této schopnosti roztříštění zubů. Zajímavostí je, že jméno Brnění králů pochází od Ventrue Baudouina Des Rôaux, který se původně dovednost naučil od Gangrela Wymera. Wymer nazýval tuto schopnost Proklej nepřítele, ale Ventrue, raději než aby přiznával, že se něco naučil od Gangrela, změnil jméno na něco vhodnějšího.

Curse the Laurel (Proklej věnce)
Tato hrůzostrašná schoponost umožňuje překonat jednu z tradičních pohrom Rodných - obávané probodnutí kolíkem. S tímto mistrovstvím Fortitudy může upír včlenit kolík, který probodl jeho srdce. Během procesu přetvarovává tento mrtvý orgán a izoluje je od zraňujícího dřeva. Jakmile byl kolík odvrácen, zůstává v těle Rodného a může být viditelný dokonce i přes vrstvy oblečení. Kolík si však může kdykoliv vyříznout.

Resilient Minds (Odolné mysli)
Na této úrovni Fortitudy Rodný rozšiřuje svoji nadpřirozenou odolnost do samotných hloubek jeho osobnosti. S nabytím této schopnosti se může upír náhle zbavit staletí paranoie, tiků, výstředností a dalších odchylek, které se nashromáždily v pavučinových výklencích jeho mozku. Navíc je použití mentálních kouzel i Disciplín proti němu mnohem těžší.

Shared Strength (Sdílená síla)
Je jednou věcí smát se kulkám a tou další sledovat, jak odražené střely kosí všechny okolo vás. Mnoho Rodných si občas přálo, aby mohli propůjčit svoji monstrózní vitalitu, těm okolo nich. Ti kdo ovládli Sdílenou sílu mohou, i když jen na krátkou chvíli. Upír si svůj cíl označí tím, že mu vtiskne kapku krve na čelo a přenese na porci svojí Fortitudy. Tento symbol na čele setrvá po celou dobu působení disciplíny, o jejíž délce rozhoduje úspěch při jejím použití. Trvá však maximálně jeden den. Subjekt disciplíny nemusí být svolný k přijetí této "ďáblovy značky" a mnoho sadistických upírů toho využívá, jelikož nadlidská výdrž může způsobit oběti značné potíže.


Pokročilé techniky III


King of the Mountain (Král hory)
Nejen, že je těžké zranit ty nejimpozantnější soupeře, ale dokonce je těžké se k nim i přiblížit. Tato schopnost kombinuje některé efekty Osobního brnění s aurou odolnosti, která překáží útočníkům. Díky tomu je pro Rodného snadné odrážet útoky několika nepřátel najednou. Schopnost však účinkuje pouze když se brání a ne pokud upír útočí. Zbraně, které jej zasáhne mají šanci na roztříštění se, pokud nejsou nějakým způsobem očarovány.

Repair the Undead Flesh (Oprav nemrtvé maso)
Tradičně sluneční světlo, oheň, zuby vlkodlaků a jiní upíři jsou prokletím Rodných. Nižší stupně Fortitudy sice ochraňují proti způsobení takové újmy, avšak mistr Fortitudy z klanu Cappadocian, pravděpodobně s pomocí léčitele Salubri, kdysi dávno vyvinul způsob, jak opravit účinky těchto pohrom. I přesto, že o tomto Cappadocianovi dlouho nikdy neslyšel, tak jediným logický vysvětlením je, že je stále naživu - co by mu taky mohlo ublížit?


Pokročilé techniky IV


Arm of Prometheus (Brnění Prométhea)
Dokonce i s ochranou těch nejvyšších úrovní fortitudy, některým zdrojům zranění nejde vzdorovat. S touto schopností může upír udělat některou ze svých končetin odolnou proti jakémukoliv zranění po deset minut. Oheň, kousnutí vlkodlaka, i ta nejmocnější magie kouzelníků s ní nic nezmůžou, i když oblečení i brnění může být poškozeno. Věří se, že Lazarus z klanu Cappadocian objevil tuto schopnost jako první a že je potřeba k vykonání mocného Mortis rituálu, během kterého musí vykonavatel držet ingredienci v žhnoucím ohni po čtyři hodiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama