Eusebius Devoto [Maiestas] - Kardinál Sabbatu, Priscus

31. července 2011 v 17:04 | Bartemius Giovanni |  Naše Společenství
Cappadocian

Rozený vampýr

Sabbat

Následuje Lancea SanctumMé kroky mě dovedly až sem, do Anaretu, o kterém jsem slyšel mnoho. Mnoho zlého - jak zkažený je tento svět s upadající morálkou. A proto jsem tu. Jestli je někde má práce potřebná, tak je to právě tady. Kráčím mezi mrtvolami i živými jako světlo boží, já, jeho služebník. V tajných kobkách studuji zakázané spisy, které již byly téměř zapomenuty. Učím se, co je to smrt, jak se svalstvo rozpadá v prach. Stále ve svém stejném, věkem sešlém rubáši s kápí přes hlavu. Někdy jen sedím a mlčím, ovšem vždy poslouchám. Občas však musím promluvit a odkrýt před Vámi starou pravdu. Kéž má slova najdou pochopení, a pokud ne, donutím Vás, abyste chápali, je to přece pro Vaše dobro.Disciplíny
Otevřeno, zavřeno v závislosti na hodnotěStupeń
AuspexOtevřeno1
Mortis
Otevřeno2
Fortitude
Otevřeno1

Speciální disciplína - Thébská magie 1. st.


Dotazník - Tvorba charakteru:Jak jste starý? Tato otázka může obsahovat podotázky: Kdy jste se narodil? Jak jste byl starý, když jste prošel rituálem přijetí? Jak dlouho už existujete jako upír? Jak starý vypadáte? Jste dospělejší než se zdáte?


Je tomu již 47 let, co jsem spatřil světlo světa (konkrétně Španělska) jako rodilý upír. Ale můj růst se zastavil asi něco kolem třicátého roku života. Nicméně má tvář vypadá ještě mlaději, ostatně... není to jedno?


Co bylo jedinečné na vašem dětství? Což znamená: Jak jste strávili své první roky; jaké byly vaše první motivace a postoje; kam jste chodil do školy; jaká byla vaše nejbližší rodina; jaká je vaše nejjasnější vzpomínka na dětství; chodil jste do střední školy; máte rodné město; měl jste stálé bydliště nebo se vaše rodina stěhovala; chodil jste na vysokou škol; utíkal jste z domova; hrál jste nějaké sporty; vytrvalo některé vaše dětské přátelství až do dospělosti?Z mého ranného dětství si nepamatuji skoro nic, než jen otcův byt. Vlastně to byl sklepní byt, ve kterém nebylo žádné okno. Všude spousta zkumavek, blikátek a různých hejblátek, také nějaké okultní předměty a otec, neustále se zabývající nějakým výzkumem. V tomto jsem vyrůstal.


Jaký druh člověka jste? Znamená: decentní osoba; hlupák, jste populární; měl jste rodinu; jak jste si vydělával na živobytí; měl jste opravdové přátele; co vás udržovalo v žití ze dne na den; bude vás někdo postrádat?


Rodinu mi dlouho dělal můj otec. Byl nejen otcem, ale i matkou, rádcem a nejvíce si vychutnával roli učitele. Byl v podstatě jediným, se kterým jsem přicházel pravidelně do kontaktu a to až do doby, než ve své pracovně našel můj dopis na rozloučenou. Ovšem během poznávání - jak tuto etapu svého života, kdy jsem odešel od otce, nazývám - jsem nenašel nikoho, o kom bych mohl říct, že je můj přítel, natožpak rodina.


Jaký byl váš první dotek s nadpřirozenem? Znamená: Kdy jste si uvědomil, že jste vysátý; věřil jste v okultní věci před Přijetím; kdy jste poprvé potkal upíra; bál jste se; věřil jste tomu, co jste; čeho jste se nejvíc bál?


Toto nepotřebuje komentář.


Jak vás přijetí změnilo? Znamená: Jak vás dostal váš sir; bylo přijetí bolestivé; trápil vás hlad; bál jste se toho; vypadalo to jako opravdové; jste vděčný svému sirovi nebo jej chcete zabít za to, co vám provedl?


Budu se opakovat, jsem rodilým upírem. Jestli mě tedy něco změnilo, tak to nebylo přijetí, ale něco úplně jiného. Můj otec se věnuje mnoha oborům, ale nejvíce se jeho talent uplatňuje v medicíně, kde je uznávaným odborníkem, alespoň tedy v rámci našeho tajemného světa. Vzdělával mě ve všech oborech, počínaje gramatikou a matematikou, přes historii, chemii, konče kunshistorií. A ještě mnohé další obory, mi vtloukal do hlavy včetně náboženství a samozřejmě nekromancii, přesněji řečeno naší klanovou disciplínu Mortis. Není ale celkem nic překvapujícího, že se snažil ve mě vychovat stejně zapáleného vědce a lékaře jako byl on sám. A to je jedna z mála věcí, která se mu nepovedla, proto jsem od něj odešel, pochopil sem, že svoji cestu si musím najít sám. A právě v tu chvíli jsem se změnil, když jsem viděl morální úpadek lidstva, honícího se jen za tělesnými požitky a doslova přes mrtvoly. Prozřel jsem a zasvětil svůj život bohu, protože jedině víra může spasit tento svět a o to se už postarám.


Kdo byl váš sir a jak se k vám choval? Znamená: Co víte o svém sirovi; zneužíval vás; byl arogantní, hektický nebo otevřený; proč si myslíte, že si vás vybral; poznal jste vůbec někdy vašeho sira; jak dlouho jste zůstal se svým sirem; naučil vás vůbec něco; jak dlouho trvaly vaše učednická léta; kde jste pobýval; kam jste chodil; potkával jste jiné upíry v tomto období; posuzoval jste upíry obecně svým názorem nebo názorem vašeho sira; kdy vás naučil tradice?


Myslím, že vyčerpávající odpověď je výše.


Byl jste představen vládci? Znamená: Přivítal vás vládce; zdráhal se vás přijmout; musel být podplacen nebo vydírán; měl váš sir svolení, aby vás vytvořil; jste na útěku před vládcem; co si myslíte, že si vládce o vás myslí?


Jsem tu zatím jen velmi krátkou chvíli, Baron o mé přítomnosti zde ví skrze naši korespondenci.


Jak jste se potkal s ostatními ve vašem spolku? Znamená: Byli jste svedeni dohromady náhodou nebo úmyslem; patříte všichni k jedné sektě; dali jste se dohromady kvůli nějakému účelu či postoji; jak dlouho jste spolu byli ve městě; znal jste některého z nich ještě před Přijetím; spolupracují vaši sirové nebo jsou to rivalové; co drží váš spolek pohromadě, když začínají být věci zlé?


Zatím neznám nikoho, ale jistě velmi rychle poznám, kdo kráčí temnými chodbami hradu.


Kde je váš úkryt? Znamená: Kde se skrýváte přes den; máte vůbec nějaký stálý domov; zdržujete se na místě, které jste obývali za vašeho smrtelného života; skrýváte se v nějaké opuštěné budově; máte někoho, kdo by vás během dne chránil?


Jak jsem říkal, jsem tu krátce, ale přesto jsem si našel místo, kde jsem Pánu nejblíže, víc vědět nemusíte.


Udržujete si nějaké spojení k vašemu smrtelnému životu? Znamená: Předpokládá se o vás, že jste mrtví; dohlížíte z povzdálí na své příbuzné a přátele; předstíráte, že jste stále naživu; opustil jste svou smrtelnou existenci úplně?


V žádném případě nemám zapotřebí předstírat, že jsem naživu, naopak.


Jaká je vaše oblast pro krmení? Znamená: Na kom se živíte a kde; máte nějaké teritorium, o kterém si myslíte, že je výhradně vaše; používá vaši loveckou půdu ještě někdo jiný; soutěžíte (bojujete) s ostatními; jaké jsou vaše kořisti; zabíjíte, když se krmíte; máte nějaké stádečko; zneužíváte (pohlavně - asi) své oběti; urážíte je; útočíte na ně na ulicích; přicházejí sami k vám?Dříve jsem byl krmen jen otcem, ale když jsem jej opustil, tak jsem si potravu přirozeně musel hledat sám, což jsem se naučil brzy. Mými obětmi (nezabíjel jsem je) byli většinou jen hříšníci, kterým musela být cesta ke spáse ukázána trochu tvrdšími postupy. A na tom nehodlám nic měnit.


Co vás motivuje? Znamená: Vyhledáváte nepřátele k pomstě; toužíte po tom, vrátit se do smrtelného života; máte nějaké ambice ve upíří společnosti; pokud byste chtěli ve světě něčeho dosáhnout, co by to bylo?


Můj otec se celý svůj život snažil pomoci smrtelníkům tak, že odvracel jejich smrt. Dokázal se postarat o to, aby nějaký vědec objevil tu nový lék, tu novou vědeckou teorii či metodu léčby. Jakkoliv si otcovi osobní oběti vážím, shledávám ji jako nedostatečnou. Už v dobách, kdy se formoval můj mladý světonázor, jsem si na rozdíl od něj uvědomil jednu věc, nad smrtí se nedá vyhrát (pokud nejste upír, ale to je paradoxně ta největší prohra). Je tedy daleko jednodušší ji přijmout, protože to je jen konec jedné etapy. A pro rajskou zahradu, ať již vypadá jakkoliv, se vyplatí zemřít. To nám Rodným bylo naneštěstí odepřeno. A právě proto musíme dávat světu na odiv svoji zvrácenost a bestialitu. Naše prokletí dokáže spasit ostatní hříšné, toť náš úděl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cheap Burberry Handbags Cheap Burberry Handbags | E-mail | Web | 3. srpna 2011 v 5:52 | Reagovat

That is exactly what I am lookng for!You have done a brilliant job. Your article is truly relevant to my study at this moment, and I am really happy to read it.Thanks for great share!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama